شیشه عینک طبی زایس عامل سکته در یک پیرزن شد

این فناوری ممکن است برای چندین قرن راکد بماند، زیرا تصویر تاریخی واضح بعدی از عینک ها در طول دهه 1700 به دست می آید. با توسعه معابدی که روی گوش‌ها امتداد می‌یابند، عینک‌ها «دست آزاد» شدند.

شاید معروف ترین این عینک های مدرن تر عبارتند از “Martin’s Margins”، عینکی که توسط مخترع بنجامین مارتین ساخته شده است.

شیشه عینک طبی زایس جزو شیشه های مخصوص عینک می باشد که بسیار پرفروش است.

شیشه

این عینک‌ها امروزه به‌عنوان اقلام کلکسیونی فروخته می‌شوند، اما این عینک‌ها برای توسعه دقیق‌تر لنز و لنزهای نازک‌تر با پشتیبانی از فریم‌های بادوام پیشگام بودند.

تحولات قابل توجه
پس از نوآوری “از روی گوش”، پیشرفت های جدید در مورد عینک شروع به سرعت بخشیدن کرد.

بنجامین فرانکلین با اختراع عدسی دو کانونی به تطبیق‌پذیری عینک‌ها اضافه کرد، که به فردی که هم نزدیک و هم دور بین بود اجازه می‌داد از یک عینک به جای دو عینک استفاده کند. او در ابتدا این کار را با بریدن لنزها از وسط و کنار هم قرار دادن آنها در یک قاب انجام داد.

سبک دیگری که در این دوران برجسته بود «عینک قیچی» بود. اینها لیوان هایی بودند که می توانستند در جیب قرار داده شوند و در صورت نیاز برای دیدن چیزهای مهم بیرون آورده شوند.

برخی از مردان از پوشیدن عینک به صورت تمام وقت لذت نمی‌برند، بنابراین اینها جواب می‌دهند: عینک‌های جیبی که می‌توان آن‌ها را مانند یک جفت قیچی روی یک لولا تا کرد.

با آغاز قرن نوزدهم، عینک هنوز دست ساز بود و در دسترس همه نبود.

اما انقلاب صنعتی نزدیک بود و تولید انبوه فریم‌ها و لنزها، دستیابی به اصلاحات لازم را برای مردان و زنان شاغل بسیار ساده‌تر کرد.

اوایل دهه 1800 همچنین شاهد معرفی لنزهای استوانه ای عجیب و غریب برای اصلاح آستیگماتیسم بود.

نوآوری های مدرن
با مقرون به صرفه‌تر شدن فناوری لنز و نسخه‌های دقیق در طول دهه 1800، در دهه 1900 روندی به سمت شیک و شیک ساختن عینک مشاهده شد.

فریم هایی با اشکال، مواد و رنگ های مختلف برای کسانی که می خواستند عینک با شکل صورت، رنگ چشم یا لباس آنها مطابقت داشته باشد، در دسترس قرار گرفت.

به عنوان مثال، تئودور روزولت از عینک های پینسی استفاده می کرد که بدون گوشی بود، اما در عوض با گیره بینی در جای خود باقی می ماند. این شیشه ها در اوایل قرن بسیار محبوب بودند، اما به دلیل ارتباط با نسل های قدیمی از مد افتادند.

مهمتر از همه، سبک ها به دلیل در دسترس بودن و توسعه پلاستیک های قوی تغییر کردند.

دیگر نیازی نیست که تمام شیشه ها با چوب، فلز یا فریم شاخ ساخته شوند. پلاستیک ها را می توان به اشکال و اندازه های مختلف قالب گیری کرد.